Луківський НВКЧетвер, 21.11.2024, 11:03

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Національно-патріотичне виховання | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

2-4 березня  2015 р. у Лукывському НВК було проведено ряд заходів присвячених 200-річчю з дня народження Михайла Вербицького та 150-ій річниці від першого офіційного виконання гімну України. 2 березня учні мали змогу прослухати коротке повідомлення на тему "Михайло Вербицький - символ українського національно відродження, автор гімну України". Окрім цього бібліотекарем Гургач Н. З. було підготовлено колаж "Михайло Вербицький - видатна постать України. Життя та творчість". 4 березня у день народження М. Вербицького було організовано і проведено флеш-моб із використанням національної символіки та одночасне виконання гімну України. Також протягом тижня у закладі було проведено виховні години з учнями на тему "Михайло Вербицький - символ українського національно відродження, автор гімну України".

 

20 лютого 2015 р. у Луківському НВК було проведено вечір-пам'яті героїв Небесної Сотні. Учні вшанували героїв,які загинули на Майдані,а також тих, що поклали своє життя у зоні АТО. На заході прозвучали вірші та уривки із фільмів, присвячені Небесній Сотні. Окрім цього вони склали тризуб із 100 свічок, як символ героїв.

 

Акція « Допоможи українській армії»

21-23 січня 2015 р. у Луківському НВК  була проведена акція по збору продуктів харчування для нашої армії. Учні 1-11 класів та весь  колектив школи активно долучився до цієї акції. Все, що було зібрано, старшокласники упакували та передали для військових м.Новий Калинів, які вирушали у зону АТО.  У коробки учні традиційно поклали свої малюнки та листи для наших військових  з побажаннями швидкого повернення з перемогою.

23 січня 2015 року в рамках відзначення Дня Соборності України у с. Сусолів Самбірського району урочисто відкрито на фасаді Сусолівської СЗШ І-ІІ ст. меморіальну дошку випускнику Сусолівської СЗШ І-ІІ ст., воїну Збройних Сил України  Івану Свідерському. Учні Луківського НВК також були присутні на відкритті цієї пам'ятної дошки і виконали пісню "Плине кача", яка вже стала жалобною піснею для українців.

 22 січня 2015 року учнями 6 класу був підготовлений захід до Дня соборності України "Національна єдність - запорука державності України". День соборності України

свято рідного краю,свято нашої держави.Ми пишаємося, що ми - українці, а наша Вітчизна - Україна,земля дорога та мила,серцю кожного із нас. віримо, що територіальна

цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незалежних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ 

можемо досягти величної мети - побудови економічно і духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Акція « Допоможи українській армії»

  5 грудня у Луківському НВК  була проведена акція по збору засобів особистої гігієни для нашої армії. Учні 1-11 класів та весь  колектив школи активно долучився до цієї акції

 

Спільними зусиллями  було зібрано допомогу на суму понад 5 250 гривень.  Все, що було зібрано, старшокласники упакували та передали для військових м.Новий Калинів, які вирушали у зону АТО.  У коробки учні традиційно поклали свої малюнки та листи для наших військових  з побажаннями швидкого повернення з перемогою.

 

 

В неділю 13 липня делегація нашої школи взяла участь у святкуванні 70 –ти річчя з дня створення УГВР (Української головної визвольної ради).  Урочисті заходи відбувалися на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу імені Президента УГВР Кирила Осьмака. На цьому місці з 11 до 15 липня 1944 року відбувся великий збір під проводом Організації Українських Націоналістів, де створили УГВР.

До проголошення незалежності України про те, що відбулось у Сприні, майже ніхто не знав.  Вперше про цю історичну подію стало відомо в липні 1992 року, коли в с. Сприня активісти встановили та відкрили камінь з меморіальною дошкою на честь УГВР. Відтоді щорічно тут влада Самбірського району, політичні та громадські організації проводять урочистості національно-патріотичного характеру. А два роки тому спорудили величний пам’ятник, на якому п’ять фігур засновників Української Головної Визвольної Ради. А також за сприяння фонду братів Дубневичів відновлено музей-криївку вояків УПА.

                                

 

         У святкуванні взяли участь  ветерани визвольних змагань, представники громадськості області, духовенство, депутати місцевих рад та народні депутати України. Серед учасників ювілейного святкування УГВР було чимало ветеранів національно-визвольної боротьби із сусідніх районів області на чолі з головою Львівського крайового проводу Братства вояків ОУН-УПА Олеся Гуменюка. Молебень за усопші душі з групою священиків відслужив єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав Приріз.

   

 

 

12  жовтня 2014р. о 15.00 на хуторі Літомир відбулося святкування 72-річниці вшанування пам’яті загиблих у серпні 1944 року вояків у наслідок бою між відділом УПА з 30 чоловік та сотнею енкаведистів. З розповіді сестри загиблого Антоняка Михайла та воїна УПА п. Миколи Петрущака ми дізнались правдиву історію трагедії хутора Літомир. В результаті бою, що тривав майже добу, кільком повстанцям  вдалось вирватись з оточення, інші загинули. 2 лютого 1949 року, аби знищити базу зимівлі для повстанців, війська НКВД дощенту спалили хутір. На місці, де стояв хутір Літомир встановлено капличку.

                            

Учні та вчителі нашої школи взяли участь у поминальному молебні.

Почесні гості свята п. Ярослав Дубневич, п. Олег Домчак, п. Андрій Бобак поклали квіти до підніжжя каплички Божої Матері та разом з присутніми краянами вшанували пам’ять загиблих вояків.

Пам’ять про Літомир  повинна палати у наших серцях.

 

 

 

 

Партнери
 

Пошук

Форма входу

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930